Vinárov archív

Edícia Vinárov archív pozostáva z vybraných bielych a červených vín, ktoré môžete kúpiť samostatne alebo v podobe ochutnávkového setu za zvýhodnenú cenu. Vieme, že milovníci vína majú odlišné preferencie, preto sme do výberu zaradili viaceré odrody rozmanitých chutí. V edícii Vinárov archív nájdete tie najkvalitnejšie druhy vína z nášho vinárstva.

Limitovaná edícia

Pôvod vín

Každá fľaša vína je jedinečná. Rozpráva príbeh o krajine a podmienkach, ktorým bolo hrozno vystavené počas celého roka. Počasie, pôda a kvalita ovzdušia zohrávajú úlohu pri rozvoji jedinečných vlastností každého ročníka. Výroba menších sérií vín nám umožňuje sústrediť sa na tieto vlastnosti a zabezpečiť, aby každá fľaša naplno využila svoj potenciál.

Naše vinohrady

Kvalitné víno je odrazom vinohradu, z ktorého pochádza. Veľkú časť hrozna si pestujeme sami, na 60 ároch rodinného vinohradu. Hrozno spracúvame tam, kde narástlo – v obci Čataj, ktorá leží v slnečnej Malokarpatskej vinohradníckej oblasti. Vraciame sa tak nielen ku koreňom našej rodiny, ale aj k bohatej histórii vinohradníctva na Slovensku, ktorá sa začala práve tu. 

Hrozno dozrieva počas neskorého leta a jesene pri miernych teplotách a výdatnej vlhkosti. Dozreté strapce zbierame ručne, pričom dbáme na prísnu selekciu. Víno vyrábame z toho najlepšieho, čo sa vo vinici urodí.

Degustačný set Vinárov archív

Exkluzívna vínna selekcia spája tie najväčšie poklady našich pivníc. Limitovaná edícia Vinárov archív ponúka rozmanité chute a vône našich najlepších bielych a červených vín z nášho vinárstva. Degustačný set je dostupný v elegantnom darčekovom balení, v drevenej kazete s logom vinárstva BRIGANT.

Set v darčekovom balení

Darčekové balenie edície Vinárov archív obsahuje 6 fliaš. Sú plne harmonické a vhodné na okamžité podávania aj dlhšiu archiváciu.