Naše červené víno

Červené vína si vás získajú svojou plnou chuťou a vôňou. Ukrývajú v zemité, korenisté aj ovocné tóny, ktoré výborne doplnia každé jedlo. Preskúmajte komplexné chute odrôd hrozna, z ktorých červené víno vyrábame.
Rizling vlašský biele víno polosuché 2018

Frankovka modrá

Frankovka je typická stredoeurópska odroda, ktorá stojí na prvej priečke v zozname najpestovanejších odrôd na výrobu červených vín na Slovensku. Frankovka modrá má vyšší obsah trieslovín a kyselín. Je charakteristická tmavou rubínovou farbu a ovocno-korenistou vôňou. Ide o stredne plné červené víno s výbornou harmóniou a jedinečným odrodovým charakterom. Svojou chuťou výborne doplní bravčové mäso aj divinu, pečenú hus či hovädzí vývar.
Dunaj červené víno suché 2019

Dunaj

Kvalitná odroda vína tmavočervenej farby Dunaj sa pestuje iba na Slovensku, v menšej miere aj v Česku. Červené víno z odrody Dunaj má plnú chuť charakteristickú tónmi prezretých čerešní a višní. Už ako mladé víno sa vyznačuje výrazným čokoládovým buketom. Bohatý aromatický profil vína Dunaj obsahuje tóny borievok, černíc, moruše, sliviek, kože a čiernej kávy. Dunaj vynikajúco chutí v kombinácii s divinou, pečenou kačkou a dezertmi.

Odrody červeného vína

Červené víno je od nepamäti spojené so špeciálnymi príležitosťami a oslavami. Mnohí veria, že pohár dobrého červeného vína je liekom pre dušu aj telo. Červené vína sa vyrábajú z odrôd modrého hrozna, rovnako ako ružové vína. Šťava väčšiny z nich je však biela a červenú farbu víno dostáva až dlhším nakvášaním na šupkách, ktoré obsahujú farbivo. Červené víno má širokú škálu chutí. Rôzne odrody hrozna produkujú arómy ovocia, kvetov, bylín i korenia. Spoznajte druhy červeného vína, ktoré vyrábame vo vinárstve BRIGANT.

Vybrané druhy vín

Červené vína
0
Odrody
0
Fliaš vína ročne
0
Medzinárodné ocenenia

Ochutnajte naše vína

Ochutnajte víno z hrozna dopestovaného v našich viniciach. V ponuke vinárstva BRIGANT nájdete kvalitné odrodové vína s chráneným označením pôvodu a harmonické asembláže. Naše vína dosahujú vynikajúce úspechy, a to nielen medzi našimi priateľmi a zákazníkmi, ale aj na medzinárodných vinárskych súťažiach.